Yon-Ka, as a 100% French professional skin care brand, ensures visible and long-lasting results with non-aggressive treatments. It relies on the power of the essential oils and plant extracts combined with “gold standard” actives such as hyaluronic acid, vitamin C, polyphenols, peptides and AHAs in order to target skin ageing and address all the potential issues of the skin.
Back to Products
Yon-Ka
As low as $1.00
We have great savings on Yon-Ka products. We carry a full range of Yonk-Ka products, both for professional and consumer use, at prices lower than the local distributors. If you are currently using or planning to use this brand, please inquire with us – we are sure to offer you a better deal.
Category: Products
Related products
Neauvia
Neauvia Organic is the world’s first line of fillers so close to nature. It has been developed using the latest technologies, ensuring unprecedented purity and efficiency of preparation. Pure raw materials and new production techniques make Neauvia fillers stand out as the new generation of products.
We offer the following packages:
| Product | Pack |
| Neauvia Organic Intense LV | Syringe 1 x 1,0 ml |
| Neauvia Organic Intense | Syringe 1 x 1,0 ml |
| Neauvia Hydro Delux | Syringes 2 x 2,5 ml |
| Neauvia Organic Intense Rose | Syringe 1 x 1,0 ml |
| Neauvia Organic Intense Rheology | Syringe 1 x 1,0 ml |
| Neauvia Organic Intense Lips | Syringe 1 x 1,0 ml |
| Neauvia Organic Intense Rheology | Syringe 1 x 1,0 ml |
| Neauvia Organic Intense Rose | Syringe 1 x 1,0 ml |
| Neauvia Organic Stimulate | Syringe 1 x 1,0 ml |
| Neauvia Organic Intense Flux | Syringe 1 x 1,0 ml |
| Neauvia Organic Hydro Deluxe Man | Syringe 2 x 2,5ml |
| Neauvia Organic Hydro Deluxe Man | Syringe 1 x 1,0 ml |
| Neauvia Organic Intense Man | Syringe 1 x 1,0 ml |
| Neauvia Organic Stimulate Man | Syringe 1 x 1,0 ml |
Aessoa
Aessoa was launched in 2020 by Oreon. Aessoa is an exclusive collection of dermal fillers that meets all the requirements you can expect from a dermal filler. The fillers are based on high concentrations of monophasic cross-linked hyaluronic acids. All the products in the Aessoa line are developed with a specific target of treatment in mind. This gives you a more precise tool within aesthetic and anti-aging to treat everything from superficial and deep wrinkles to restore and improve skin quality. All products from Aessoa are European CE Certified.
We offer the following packages:
| Product | Pack |
| AESSOA DEEP LIDOCAINE | Syringe 1 x 1,0 ml |
| AESSOA GLOBAL LIDOCAINE | Syringe 1 x 1,0 ml |
| AESSOA ULTRA LIDOCAINE | Syringe 1 x 1,0 ml |
| AESSOA SHINE LIDOCAINE | Syringe 1 x 1,0 ml |
Saypha
We offer the following Saypha products. Please inquire for further details.
Stylage
Stylage is an innovative gel consisting of cross-linked hyaluronic acid and natural antioxidants to reduce the visible signs of aging. Stylage fillers can be used to fill and smooth out wrinkles, lip correction, volume restoration, rehydration, remodeling, and skin rejuvenation. Stylage is an innovative formula that creates long-lasting results for all types of wrinkles and all skin types.
We offer the following Stylage products. Please inquire for further details.
| Product | Pack |
| Stylage Bi-Soft Hydro | 1 x 1,0 ml |
| Stylage Bi-Soft HydroMax | 1 x 1,0 ml |
| Stylage Bi-Soft S | 2 x 0,8 ml |
| Stylage Bi-Soft S Lidocaine | 2 x 0,8 ml |
| Stylage Bi-Soft Special Lips | 1 x 1,0 ml |
| Stylage Bi-Soft Special Lips Lidocaine | 1 x 1,0 ml |
| Stylage Bi-Soft L | 2 x 1,0 ml |
| Stylage Bi-Soft L Lidocaine | 2 x 1,0 ml |
| Stylage Bi-Soft M | 2 x 1,0 ml |
| Stylage Bi-Soft M Lidocaine | 2 x 1,0 ml |
| Stylage Bi-Soft XL | 2 x 1,0 ml |
| Stylage Bi-Soft XL Lidocaine | 2 x 1,0 ml |
| Stylage Bi-Soft XXL Lidocaine | 2 x 1,0 ml |
